щоденник.клас.укр

Системні вимоги

Операційна система

Ubuntu

Ubuntu підтримується чисельною спільнотою, заснована на ядрі Linux, операційна система, яка ідеально підходить для використання на персональних комп'ютерах, ноутбуках і серверах

Чому Ubuntu?

ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР написан на Python, мова програмування з відкритим вихідним кодом. Це дає можливість спільноті активно розвивати ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР і створювати на його основі інші додатки.

Апаратні засоби

Сумісність

ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР може бути встановлений на будь-якому апаратному або віртуальному сервері, який підтримується Ubuntu.

Розгортання ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР на рівні школи

Для розгортання ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР в школі рекомендується використовувати реальний або віртуальний сервер, призначений тільки для роботи ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР. Це дозволяє легко вирішити будь-які проблеми на рівні операційної системи, просто зробивши резервну копію бази даних і файлів даних ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР і перевстановити всю систему з нуля.

ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР може бути розміщений в «хмарі» на будь-якому сервері (фізичному або віртуальному), який надає root-доступ до ОС сервера. Вам знадобляться права адміністратора на сервері для встановлення програмного забезпечення і додавання ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР в якості системної служби. Простого веб-хостингу, який дозволяє додавати сторінки HTML і PHP недостатньо.

Особисте використання

Для особистого використання ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР можна встановити і використовувати на персональний настольний комп'ютер або ноутбук під управлінням Ubuntu Linux з локальним доступом до веб-інтерфейсу.

Технічні характеристики

Продуктивність ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР залежить від оперативної пам'яті. Мінімальна конфігурація для сервера RAM 512Mb, CPU 2GHz. Рекомендується не менше 1Gb оперативної пам'яті.

Якщо налаштовуєте невеликий шкільний сервер 1Gb RAM буде досить. Більше пам'яті означає більш високу продуктивність бази даних.

У масштабах сучасних технологій зберігання ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР не вимагає значного дискового простору. 10Gb дискового простору може впоратися з цим досить довго. Швидкість читання і запису на диску важливіше, ніж обсяг.

Програмне середовище

 • 100% безкоштовний і відкритий програмний стек:
  • Мова програмування Python;
  • Архітектура компонентів Zope 3 ;
  • ZODB (Zope Object Database). Об'єктивно-орієнтована база даних (ООБД) для Python-об'єктів;
  • ReportLab PDF - потужний з доступних наборів інструментів для перетворення кодів у PDF формат.
  • Черга завдань Celery для фонового завершення тривалих завдань.
 • Імпорт та експорт даних: Імпорт та експорт даних. На додаток до свого веб-інтерфейсу ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР пропонує безліч способів імпорту даних в систему. Всі основні компоненти школи, включаючи користувачів, розклади занять, предмети і класи, можна імпортувати і експортувати в електронну таблицю .xls. Користувачів, розклади занять, предмети і класи та інші об'єкти також можуть бути імпортовані з файлів з розділеними комами значеннями (CSV). Для тестування надається електронна таблиця для школи з 1000 учнів.
 • Безпека: Користувальницька модель безпеки управляє правами на основі ролей (наприклад: вчителі, шкільного адміністратора), так і відносин (наприклад: між конкретним учителем і учнем). Детальне уявлення дозволів для певних користувачів в базовій моделі ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР доступно через веб-інтерфейс. Базове налаштування деяких ключових аспектів політики безпеки може бути виконана через веб-інтерфейс менеджером сайту. 
 • Багатомовність: ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР повністю може бути переведений на різні мови. 
 • Веб-сервер: ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР містить власний сервер для тестування та розгортання. Для сайтів, які вимагають з'єднання (SSL), використовується Apache в якості безпечного проксі.
 • Послідовний стиль програмування: Для зручності читання коду на мові Python, ЩОДЕННИК.КЛАС.УКР відповідає офіційній інструкції за стилем написання PEP 8 для Python.